Časté otázky

Sepsali jsme pro Vás výběr nejčastějších otázek z řad našich klientů, se kterými se v Abrovexu setkáváme. Odpovědi najdete v následujícím článku.

Proč mám použít jako dodavatele ABROVEX a nehledat žádnou výrobní společnost napřímo?

Důvodů je několik. Mezi nejdůležitější patří hlavně cenová a časová úspora. ABROVEX spolupracuje s velkým počtem dodavatelů a odběratelů, a proto se pohybuje úplně v jiných cenových relacích. Naše odběry jsou měsíčně v několika desítkách tun.

Odběratel, stejně jako dodavatel spolupracuje pouze s firmou ABROVEX. Pro představu: jeden dodavatel dodává několik typů výrobků pro ABROVEX, který zásobuje několik dalších odběratelů. Díky těmto faktům se ABROVEX dostane na úplně jiné nákupní ceny. Úspora je také ve mzdě pro Vaše nákupčí a kalkulanty.

Jak začíná spolupráce s Vaší společností?

Buď oslovíte Vy nás, nebo si my najdeme Vás. Vy nám pouze sdělíte svůj požadavek, a to osobně nebo internetovou formou. Zašlete potřebné technické parametry a dál se už o nic nestaráte. Veškeré starosti s výběrem vhodných dodavatelů Vám odpadnou. Následně Vám v nejkratším možném termínu přijde cenová nabídka. V případě, že je předkládaná cena pro Vás akceptovatelná, zašlete nám objednávku, kterou Vám obratem potvrdíme i s předpokládaným termínem dodání. Jakmile to bude možně, bude Vám zboží dodáno.

Jaké výrobky nebo druh zboží lze poptávat?

Jakékoliv. Pokud v konkrétním požadavku nemáme doposud zaběhlého dodavatele, uděláme si poptávkové řízení s následnou kvalitativní kontrolou a poté Vám zašleme cenovou nabídku.

Nejčastěji dodáváme zboží do výroby z různých materiálů, např. železa, nerezu, plastu, skla, betonu, dřeva aj. Samozřejmostí jsou však i přímo hotové výrobky.

Kdo mi ručí za dodané zboží a jak je to s certifikáty/atesty?

Za dodané zboží ručí vždy ABROVEX. Naši dodavatelé jsou pečlivě prověření a naši kolegové jsou vždy u výroby a nakládky materiálu či zboží do přepravního vozidla. Mnoho dodavatelů bylo námi odmítnuto, protože nevyhovovali požadavkům z hlediska kvality a serióznosti.

Certifikáty/atesty jsou v dnešní době standardem a v případě požadavku je dodáváme zároveň s poptávkou.

Co když dodané zboží bude vadné?

ABROVEX bere plnou zodpovědnost za dodané zboží. Náš systém kontrol je však natolik důkladný, že zde nezbývá žádný prostor pro chyby.

Kde ABROVEX působí?

Dá se říct celosvětové. Zatím nebyla země, kam by ABROVEX nedokázal dodat.

Odkud nejčastěji dodáváte?

Na tuto otázku se nedá úplně přesně odpovědět. Každý výrobek i dodavatel má svá specifika, která jsou v různých regionech i zemích odlišná. Máme dodavatele z Německa, Polska, Česka, Slovenska, Maďarska, ale i ze Švýcarska a dalších zemí.

Proč ABROVEX nesděluje své dodavatele ani odběratele?

Naše firemní etika si již od počátku klade za cíl nesdělovat tyto údaje. Je tak možné, že ve Vašem městě máme své obchodní partnery, a pokud o nás nevíte od něj, od nás se tuto informaci také nedozvíte. V některých případech by zveřejnění odběratele mohlo fungovat jako reference. V ABROVEXu dáváme přednost osobním zkušenostem. Vyzkoušejte si nás a my Vás už na první zakázce přesvědčíme o naší kvalitě! A to i bez velkého množství referencí, které bývají u mnohých firem bohužel pouze smyšlené. V případě, že však přece jenom na našich stránkách uvidíte nějaké reference, jsou skutečné a my jsme za ně velice vděční. Nikdy ovšem nezveřejníme konkrétní název společnosti.

Časté otázky o Abrovexu

Musím se nějak smluvně zavázat s Vaší společností?

Ne. Nikdy nesepisujeme žádné smlouvy, pokud si to zákazník sám nepřeje například kvůli ochraně svého produktu, mlčenlivosti atd. Nám stačí pouze objednávka, která je pro nás závazná. Každou objednávku si ještě s odběratelem potvrzujeme a kontrolujeme a zároveň si vzájemně schvalujeme termín dodání.

Vyřešíte mi dopravu a proclení?

Ano, ABROVEX má smluvní partnery s dopravními společnostmi. CLO řešíme standardně. Vždy proto zákazník ví, kolik přesně bude platit. Kromě standardních logistických cest dokážeme zajistit i lodní přepravu.

Jak je to se splatností za dodané zboží?

Termín splatnosti je vždy domluven dopředu a z naší strany je toto datum závazné. Pokud odběratel nesplní smluvené podmínky, bude spolupráce okamžitě ukončena a takovéto firmě nebude nikdy obnovena. ABROVEX má u svých dodavatelů výbornou platební morálku a přesně to samé očekává i od svých obchodních partnerů/odběratelů.

Je možné dělat velké odběry?

Samozřejmě. Zároveň platí, že čím budou odběry větší a pravidelnější, tím bude nižší i cena. Naši dodavatelé mají při pravidelných odběrech možnost se na zakázky lépe připravit a nakupovat materiál za velkoobchodní ceny.

Jaké jsou nejmenší odběry?

Minimální odběry u nás nejsou. ABROVEX Vám dodá např. i jeden hřebík, pokud Vám bude cena vyhovovat.

Odpovídáte na všechny poptávky?

ANO, odpověď od nás dostanete vždy. Považujeme to za obchodní slušnost.

Je možné dodávat do více našich poboček?

Samozřejmě. Pravidelně se i takto děje. Začíná to poptávkou pro jednu konkrétní pobočku a poté si nákupčí nebo obchodníci předají kontakt v rámci holdingu. Následně dodáváme celé struktuře.

Jak je to s jazykovou bariérou?

Standardně jednáme i v jazycích jako angličtina, němčina aj.